ще
згорнути
Усі статті номера
8
серпень 2019року
обмінюємося досвідом
квест-мандрівка

Підсумкове заняття як віртуальна мандрівка рідним містом

Тетяна Ніколіна, вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 74, Миколаїв
Людмила Штанько, вихователь закладу дошкільної освіти № 74, Миколаїв
Марина Сергійчук, вихователь закладу дошкільної освіти № 74, Миколаїв

Головне у статті

  1. Зміст освітньої роботи за проєктом
  2. Квест-мандрівка як підсумок тематичного проєкту

Любов до України починається з любові до рідного міста. Миколаїв… Це слово близьке для мешканців нашого міста. Щороку у вересні діти й дорослі святкують його день народження. Щоб навчити дітей старшого дошкільного віку любити своє місто та сформувати в них патріотичні почуття, використовуємо тематичні проєкти. Зазвичай роботу за тематичним проєктом педагоги завершують презентацією, ми ж провели з дітьми підсумкове заняття-квест.

Про що розповідали дітям

У межах проєкту «Моє рідне місто — Миколаїв» педагоги нашого дитячого садка тісно співпрацювали з батьками. Зокрема — разом збирали інформацію про визначні місця й мешканців Миколаєва, фотографії, організовували акції з благоустрою території дитячого садка, екскурсії містом тощо.

Педагоги й батьки організовували для старших дошкільників екскурсії в музей суднобудування та флоту, в художній музей імені Василя Верещагіна, краєзнавчий музей. Діти також ходили на екскурсію до пам’ятника святому заступнику міста Миколаю-Чудотворцю та дізналися, як давно існує наше місто, звідки походить його назва.

Вихователі використали краєзнавчий матеріал, щоб розповісти дітям про визначні історичні будівлі, пам’ятники, музеї міста. Вони ознайомлювали дітей з історією Миколаєва, його традиціями, звичаями. Розповідали про річки, які протікають через місто та чому вони так називаються. Проводили бесіди й про відомі дітям місця — зоопарк і дитяче містечко «Казка».

Відтак діти приносили світлини улюблених місць Миколаєва. Вони пригадували і розповідали, де та з ким там побували, що їх вразило.

Як долучили неактивних батьків

На жаль, не всі батьки під час прогулянок розказують дітям про місто. Тому вихователі запропонували батькам організувати для дітей прогулянки вихідного дня або екскурсії вулицями та визначними місцями Миколаєва.

На допомогу батькам підготували різний інформаційний та літературний матеріал, корисні посилання на сайти, провели консультації тощо. Попросили батьків фотографувати та знімати відео під час прогулянок містом, а після цього — записувати враження дітей.

Спогади про такі прогулянки та сімейні екскурсії до Миколаївського зоопарку, дитячого містечка «Казка», театру ляльок, про участь у Дні міста ми відобразили у фотовиставці «Моє рідне місто — Миколаїв».

Чому саме квест

Щоб підсумувати роботу за тематичний проєктом «Моє рідне місто — Миколаїв», ми провели квест-мандрівку «Подорож рідним містом» (див. Додаток). Чому обрали квест? Бо квест — це гра, яка стимулює дітей логічно мислити, розмірковувати над завданнями, аналізувати нову інформацію та використовувати вже відому, а також оцінювати ситуацію та діяти відповідно до неї.

Щоб скачати додаток,

дочитайте статтю до кінця

А ще це — командна гра, під час якої діти не лише розв’язували пізнавальні та розвивальні завдання, а й зрозуміли, що кінцевий результат — перемога — залежить від кожного члена команди. Це спонукало учасників команд допомагати одне одному, дотримуватися правил квесту та моральної поведінки.

Ми розробили окремі маршрути для команд. Передбачили, що кожну з них супроводжуватиме вихователь. Вони підбадьрювали членів команд, допомагали їм шукати конверти із завданнями та розв’язувати складні завдання, а капітану — орієнтуватися за маршрутним листом і відмічати пройдені локації.

Завдання для кожної команди передбачали пошук і розгадування загадок та зашифрованих послань, «приміряння» ролей тощо. Учасники команди мали серед багатьох фотографій краєвидів Миколаєва обирати лише ті, про які йдшлося в завданнях. А в кінці квест-мандрівки команди презентували фотографії одна одній та створили спільну книгу про рідне місто.

Найкращих результатів можна досягти, коли навчання приносить задоволення і дітям, і педагогам. Тож усі учасники квесту отримали призи на згадку про незвичну мандрівку.

Матеріали для скачування: